Metin2 Metin Taşları Yerleri (Haritalı)

Metin2'nin temelini oluşturan metin taşlarının içeriği hakkında yazımızı hatırlarsınız. Oyunun temel ögesi olan bu taşları bulmak birçoğumuz için hayli zor olabilir. Hele geniş haritalarda araması size zulüm gibi gelebilir. 

Ancak size vereceğim ve kendi deneyimlerime dayalı olan harita harita bölgeleri vereceğim. Kesin buralarda çıkar, çıkmalı diyemeyeceğim. Çünkü nasıl oyunda eşyayı +0 dan +1 e yanma gibi bir olasılığı varsa bu yazıda da kesin buraya düşer bir demek doğru olmaz. Ama göstediğim noktalarda rastlamanız olasılığı yüksek olduğuna garanti verebilirim.

Köyleri es geçmek zorundayım. Çünkü yerler oldukça dağınık ve harita kısımlarında göstermenin zor olduğu için bunların bulunması zor olmayabilir. Benim yerlerini göstermek istediğim daha çok Vadi, Dağ, Çöl gibi kullanımı ortak alanlardaki metinleri göstereceğim.

 

Yongbi Çölü

\\

Mor Alanlar: Ruh Metini (40 Level)

Mavi Alanlar: Gölge Metini (45 Level)

Pembe Alanlar: Dayanıklılık Metini (50 Level)

BilgiHer CH de ortalama her metinden 2'şer tane bulunmaktadır. Bu bölgelerde bulmanız yüksektir.

 

Seungryong Vadisi

\\

Mavi Alanlar: Gölge Metini (45 Level)

BilgiHer CH de ortalama 2 metin bulunmaktadır. Bu bölgelerden -kesilmediği takdirde- herhangi ikisinde bulmanız yüksektir. 

 

Sohan Dağı

\\

Turuncu Alanlar: Şeytan Metini (55 Level)

Mor Alanlar: Ölüm Metini (60 Level)

BilgiHer CH de ortalama 2'şer metin bulunmaktadır. Bu bölgelerde bulunma olasılığı yüksektir. Ayrıcı sağ tarafta Ölüm Metini alanlarına yönelmeniz oralarda toplam 2 tane metin bulma olasılığından dolayı daha avantajlıdır.

 

Doyyumhwan (Ateş Diyarı)

\

Mor Alanlar: Katil Metini (70 Level)

BilgiHer CH de 4 metin bulunmaktadır. Kesilmedikleri takdirde işaretli alanlarda birer metin bulmanız mümkündür.

 

Lungsam (Hayalet Orman)

\

Sarı Alanlar: Pung-Ma (75 Level)

Pembe Alanlar: Ma-An (80 Level)

BilgiBu bölgelerde kesin metin vardır diyemeceğim hatta gördüğünüz gibi geniş alanlar işaretlidir. Ancak sık karşılaştığım bölgeler buralar.

 

Kızıl Orman

Burayı harita üzerinden anlatmak bir işe yaramaz. Bildiğiniz üzere Kızıl Orman'ın karmaşık bir yapısı var. En karışık maplerden olduğu için size sözlü tariflerde bulunmakla yetineceğim.

  • Tu-Yong (85 Level) metinleri her CH de genellikle 2 adet giriş kısımlarının ileri bölgelerinde, 2 adet orta ve son bölgelerde olmak üzere toplam 4 adet metin bulmanız olasıdır. Ancak şunu unutmayın; kesin bilgi değildir. Sadece benim gözlemlerim dahilindedir.
  • Jeon-Un (90 Level) metinleri genelde ormanın son kısımlarına yakın bölgelerde 2 adet bulmanız mümkündür. Genelde yüksek leveller oralarda mesken kurduğu için bulmak için biraz zorlanabilirsiniz. Ama yerlerini sıkça gezer ve aklınıza kazırsanız biraz daha ustaca gidip kesmeniz mümkün. 

 

Size aktaracaklarım bu kadar.

Eğer bir hatam ya da eksiğim varsa belirtirseniz memnum olurum yes 

Bol Kazançlar smiley

 

 

Ekleyen: lakes      Tarih: 17.10.2018      Okunma: 139600
Yorumlar

Mt2 Pvp Serverlar

Her gün gelişen ve değişen pvp serverler furyasında ePvpServerler ile isteğinize göre en iyi emek serverler, wslik pvp serverler, zor pvp serverler ve orta pvp serverleri takip edin.
En yeni metin2 pvp serverlerden habersiz kalmayın!

Metin2 Pvp Serverler Listesi

ePvpServerler; sıradanlaşmış listeleme yöntemlerinin aksine pvp serverleri listelerken görüntülenme, tıklanma ve daha birkaç kriteri baz alarak yapmaktadır. Böylece daima aktif ve popüler pvp serverleri sizlere ulaştırmaktadır. Aynı zamanda düzenli aralıklar ile kontrol ve sıfırlamalar yapıp kapanmış ya da popülerliğini yitirmiş serverleri yayından kaldırarak her zaman güncel ve en iyi pvp serverleri sizlere sunmaktadır.

Gizlilik | Kullanım Şartları | İletişim