Metin2 Biyolog Görevleri ve Öneriler

Biyolog görevleri Metin2 dünyasında kimisinde karın ağrısına, kimisinde de eğlence gözüyle bakılsada yapılması zorlu görev serilerinden birisidir. Ancak bazı ipucularına ve kolaylıklara ihtiyacımız vardır. O zaman kolaylıkla hem görevin sunduğu ödüllere rahatlıkla ulaşabilir hem de görevin işkence derecesine gelmesini önleyebiliriz. Öncelikle biyolog görevlerinin gereklik ve aşamalarında artı ve eksilerinden bahsedeyim:

Biyolog Görevlerinde Eksiler:

*Görev nesnelerini verilme süresine tabi tutulması (Her gün 1 adet nesne şeklinde)

*Nesnelerin beğenilmeme durumlarıyla karşılaşılması (Biyologun bu konuda bizi tribe sokması :])

*Görev nesnelerinin bazılarının nadir bulunması (Özellikle bazı nesneler o kadar nadir düşüyor ki uğraşmamak için satın almayı bile düşündürüyor)

*Görevin verdiği gereklilikle kasılmanız önlenebilir ve baya bir oyun süresi geçirebilirsiniz (Varsa yoksa göreve odaklananlar için tamamen beklemek gibi bir durum söz konusudur)

 

Biyolog Görevinde Artılar:

*Görevin gerektirdiği nesneleri toplamak oyunu oynanabilir bir atmosfere sokması (Sonuçta ne kadar o işin peşinden gitmek istemeseniz bile oyunda amaçlanan hedeflere ulaşmak eğlencelidir)

*Görev eşyaları biriktirerek onları ticarette kullanarak satıp hayli bir kâr edebilirsiniz (Bu yüzden sırf görevi bitirmek istemeyenler bile olabiliyor)

*Göreve odaklanırken ummadığınız zamanda ummadığınız itemlere sahip olabilir ya da metinlerden görev eşyaları ile uğraşırken güzel itemlere denk gelebilirsiniz (Görev eşyalarına odaklanmışken şöyle güzel efsunlu nesneler ve iyi yang getiren itemleri kim istemez ki)

*En önemlisi de görevin sonunda verilen ödüller ve kalıcı bonuslar (O abanoz sandıkları elde edip hiç satmadan merakımızdan ötürü açmak için bile o görevleri yapmaya değer)

 

Biyolog Chaegirab Görevleri (30 - 90 Seviye)

\\\\

Bu görevlerde Biyolog Abimiz sizden belirli nesneleri her gün 1 adet vermek kaydıyla, belirlenen miktara ulaşıldığında o göreve bağlı ruhtaşını isteyecektir. Ruhtaşını da bulmanız ile ödülünüze kavuşacaksınız.

*Bazı görev koleksiyon nesneleri yere düşer bazıları ise direkt envantere tekli olarak gelir. Bunları aşağıda görev aşamalarında belirteceğim.

*Ancak görev sonundaki istenen bütün ruhtaşları envantere direkt gelir.

*Biyolog görevleri aşamalı olduğu için önceki görevi bitirmeden bir sonraki göreve geçemezsiniz. Örneğin; 40. Seviyeye sahip bir karaktere sahipsiniz. Ork Dişi görevi bitmeden Lanet Kitabı görevini alamazsınız.

 

Biyolog Araştırma 1 (30. Seviye):

Görev Nesnesi: \\\\Ork Dişi (+sız)  

Nesnenin Miktarı: 10

Nesnenin Elde Edilmesi: Siyah Ork ve Siyah Dev Orkları keserek elde edebilirsiniz. İtem envantere direkt gelmez yere düşer, yerden almanız gerekir.

Görev Ruhtaşı: \\\\ Jinunggyinin Ruhtaşı

Ruhtaşının Elde Edilmesi: Genel olarak Ork türlerinin herhangi birinden elde edilebilir.

Verilen Ödüller: 

*+10% Hareket Hızı (Kalıcı)

*\\\\ Kırmızı Abanoz Sandık (Kutsama Kağıdı, Beceri Kitabı, Delici Vuruş Şansı x5, Kritik Vuruş Şansı x5, Tecrübe Yüzüğü, Hırsızın Eldiveni, Zen Fasulyesi) -İçinden yalnızca belirtilenlerden biri çıkar-

 

Biyolog Araştırma 2 (40. Seviye):

Görev Nesnesi: \\\Lanet Kitabı (+sız)  

Nesnenin Miktarı: 15

Nesnenin Elde Edilmesi: Tapınak etrafındaki Karanlık ve Büyük İşkencecilerden elde edilebilir. Envanterinize hazır halde gelmez ancak yere düşünce almanız gerekir.

Görev Ruhtaşı: \\\Tapınağın Ruhtaşı

Ruhtaşının Elde Edilmesi: Kibirli Karanlık Fanatik, Kibirli Karanlık Savaşçı, Kibirli Karanlık Albay, Büyük Haberci, Karanlık Haberci, Karanlık İşkenceci slotlarından birinde bulunabilir. 

Verilen Ödüller: 

*+5% Saldırı Hızı (Kalıcı)

*\\\\ İhtişamlı Abanoz Sandık (Kutsama Kağıdı, Beceri Kitabı, Liderin Kitabı, Ejderha Kağıdı, Tecrübe Yüzüğü, Hırsızın Eldiveni) -İçinden yalnızca belirtilenlerden biri çıkar-

 

Biyolog Araştırma 3 (50. Seviye):

Görev Nesnesi: \\\Şeytan Hatırası (+sız) 

Nesnenin Miktarı: 15

Nesnenin Elde Edilmesi: Şeytan Kulesindeki 1. ve 2. kat slotlarından Şeytan Okçusu, Şeytan Şamanı, Şeytan Askeri, Şeytan Mızrakçısı'ndan düşürebilirsiniz. Özellikle 1. ve 2. katta düşürülme ve slot kesme işlemi daha kolay olduğu için bu katlarda yapmak daha kolaydır. Nesne yere düştüğü için kendiniz almalısınız.

Görev Ruhtaşı: \\\Sagynin Ruhtaşı

Ruhtaşının Elde Edilmesi: Nesnenin elde edildiği moblarla aynıdır. 

Verilen Ödüller: 

*+60 Savunma (Kalıcı)

*\\\\ Sarı Abanoz Sandık (Ruhtaşı, Kutsama Kağıdı, Beceri Kitabı, Bilge Kralın Eldiveni, Lucy nin Yüzüğü, Kaçağın Pelerini, Bilge Kralın Sembolü, Karma Muskası, Zen Fasulyesi, Tecrübe Yüzüğü, Hırsızın Eldiveni) -İçinden yalnızca belirtilenlerden biri çıkar-

 

Biyolog Araştırma 4 (60. Seviye):

Görev Nesnesi: \\\Buz Topu

Nesnenin Miktarı: 20

Nesnenin Elde Edilmesi: Buz Golemlerinden elde edebilirsiniz. Kolaylıkla elde etmek için Ölüm Metini kesmek yararınıza olabilir. Nesne yere düştüğü için dikkat etmelisiniz. 

Görev Ruhtaşı: \\\Aurtumryunun Ruhtaşı

Ruhtaşının Elde Edilmesi: Buz Adam, Buz Aslanı, Buz Golemi slotlarından herhangi birinden elde edilebilir. Aynı şekilde Ölüm Metni keserek elde edilmesi daha kolaydır.

Verilen Ödüller: 

*+50 Saldırı Değeri (Kalıcı)

*\\\\ Parlak Yeşil Abanoz Sandık (Ruhtaşı, Kutsama Kağıdı, Ejderha Kağıdı, Arttırma Nesnesi, Efsun Nesnesi, Tecrübe Yüzüğü, Hırsızın Eldiveni, Zen Fasulyesi) -İçinden yalnızca belirtilenlerden biri çıkar-

 

Biyolog Araştırma 5 (70. Seviye):

Görev Nesnesi: \\Zelkova Dalı

Nesnenin Miktarı: 25

Nesnenin Elde Edilmesi: Hayalet Orman slotlarından elde edilir. Ancak dikkat etmeniz gereken 2 şey vardır. 1) Nesne envantere direkt olarak gelir ve yalnızca envanterinizde 1 adet bile bulunsa o nesne daha düşmez. Bunun için yan hesaba ticaret yoluyla atılarak tek günde daha fazla nesneyi elde edebilir hatta ticaretini bile yapabilirsiniz. 2) Ormanda metin aramakla uğraşmayın. Orman sonundaki moblar agresif olduğu için kendisi size doğru gelmektedir. Bu şekilde daha hızlı keserek nesneyi daha rahat elde edebilirsiniz.

Görev Ruhtaşı: \\\Gyimokun Ruhtaşı

Ruhtaşının Elde Edilmesi: Nesneyi elde etmek için kesilen moblarla aynıdır. Aynı yöntemle ruhtaşını kazanabilirsiniz.

Verilen Ödüller: 

*+11% Hareket Hızı (Kalıcı)

*+10% Hasar Azaltma (Kalıcı)

*\\\\ Yeşil Abanoz Sandık (Ruhtaşı, Kutsama Kağıdı, Ejderha Kağıdı, Arttırma Nesnesi, Efsun Nesnesi, Delici Vuruş Şansı x5, Kritik Vuruş Şansı, Zen Fasulyesi) -İçinden yalnızca belirtilenlerden biri çıkar-

 

Biyolog Araştırma 6 (80. Seviye):

Görev Nesnesi: \\Tugyis Tabelası

Nesnenin Miktarı: 30

Nesnenin Elde Edilmesi: Devler Diyarı'nda bulunan Maymun Savaşçı, Dev Savaşçı, Dev Kasap, Dev Çılgın, Yokedici, Bin Savaşçı slotlarından direkt envantere gelir. Aynı şekilde tek kazanıma izin verir, düşürdükçe yan çara atmanızda yarar var. Kesimi zor olan slotlar olduğu için şamanla gitmeniz daha iyi olacaktır.

Görev Ruhtaşı: \\\Tugyis Ruhtaşı

Ruhtaşının Elde Edilmesi: Öcü Savaşçı, Öcü Çılgın, Öcü Kasap, Bin Savaşçı, Yokedici, Maymun Savaşçı moblarından düşürebilirsiniz. 

Verilen Ödüller: 

*+6% Saldırı Hızı (Kalıcı)

*+10% Saldırı Değeri (Kalıcı)

*\\\\ Mavi Abanoz Sandık (Ruhtaşı, Kutsama Kağıdı, Ejderha Kağıdı, Arttırma Nesnesi, Efsun Nesnesi, Delici Vuruş Şansı x5, Kritik Vuruş Şansı, Zen Fasulyesi) -İçinden yalnızca belirtilenlerden biri çıkar-

 

Biyolog Araştırma 7 (85. Seviye):

Görev Nesnesi: \\Kırmızı Hayalet Ağaç Dalı

Nesnenin Miktarı: 40

Nesnenin Elde Edilmesi: İster Kızıl Orman slotlarından, isterseniz 85 ve 90 seviye metinleri keserek düşürebilirsiniz. Düşürmek tabiki tabir amaçlıdır yine kısıtlı olarak tek şekilde elde edilir. Metin keserek elde etmek hem kazanç açısından hem de görev açısından daha kârlıdır. 

Görev Ruhtaşı: \\\Orman Ruhu Taşı

Ruhtaşının Elde Edilmesi: Nesnenin elde edilmesi yöntemiyle birebir aynıdır. 

Verilen Ödüller: 

*10% Yarı İnsan Savunması (Kalıcı)

*\\\\ Mor Abanoz Sandık (Ruhtaşı, Kutsama Kağıdı, Ejderha Kağıdı, Arttırma Nesnesi, Efsun Nesnesi, Delici Vuruş Şansı x5, Kritik Vuruş Şansı, Zen Fasulyesi) -İçinden yalnızca belirtilenlerden biri çıkar-

 

Biyolog Araştırma 8 (90. Seviye):

Görev Nesnesi: \\Liderin Notları

Nesnenin Miktarı: 50

Nesnenin Elde Edilmesi: Tüm patron(Boss) lardan elde edilebilir. Aynı şekilde elde ettikçe yan hesaba istifleyiniz. 

Görev Ruhtaşı: \\\Liderin Ruhtaşı

Ruhtaşının Elde Edilmesi: Dokuz Kuyruk, Sarı Kaplan Hayaleti ya da Azrail'den düşebilir.

Verilen Ödüller: 

*8% Yarı İnsan Saldırı Hasarı (Kalıcı)

*\\\\ Mavi Abanoz Sandık (Ruhtaşı, Kutsama Kağıdı, Ejderha Kağıdı, Arttırma Nesnesi, Efsun Nesnesi, Delici Vuruş Şansı x5, Kritik Vuruş Şansı, Zen Fasulyesi) -İçinden yalnızca belirtilenlerden biri çıkar-

 

Biyolog Araştırması 8 görevi ile birlikte Biyolog Chaegirab ile görev serimiz tamamlanıyor. Sırada Seon-Pyeong ile yakınlık başlamaktadır. 

 

Seon-Pyeong Görevleri (92 - 94 Seviye)

\

Bu görevlerde sura emeklisi abimiz olan Seon-Pyeong abimizi Seungryong Vadisi'ndeki Sürgün girişi önünde bizi beklemektedir. Yalnızca 2 görevi bulunan ve bu görevleri Sürgün Mağarası'ndaki slotlarla cebelleşerek tamamlayacağız.

 

Seon-Pyeong Araştırması 1 (92. Seviye):

Görev Nesnesi: \\Kemgöz Mücevheri

Nesnenin Miktarı: 10

Nesnenin Elde Edilmesi: Yeraltı Buz Adamı ve Yeraltı Buz Golemlerinden elde edebilirsiniz. Bulunduğu yer Sürgün Mağarası olacağı için biriktirmek amacıyla yanınızda farklı bir hesap da bulundurmak lazım. 

Görev Ruhtaşı: -

Ruhtaşının Elde Edilmesi: -

Verilen Ödüller: 

*1000 HP / 120 Savunma / 50 Saldırı Değeri

(Yukarıdaki kalıcı bonuslardan birini seçmelisiniz. Kendinizi hangi yönden eksik hissediyorsanız onu seçmekte yarar olacaktır. Genel olarak HP seçilmektedir ancak hasarınızı artırmak için saldırı değeri de seçilebilir.)

 

Seon-Pyeong Araştırması 2 (94. Seviye):

Görev Nesnesi: \\Bilgelik Mücevheri

Nesnenin Miktarı: 20

Nesnenin Elde Edilmesi: Setaou Okçusu ve Setaou Komutanlarından elde edilebilir. Mobları Sürgün Mağarası'nın 2. katında ya da Ejderha Odası'nda bulabilirsiniz. Tabiki 2. katta kesilmesini öneririm. Bu görev için Ejderha Odasını işgal etmek uygun olmayabilir :)

Görev Ruhtaşı: \ Beran-Setaou Ruhtaşı

Ruhtaşının Elde Edilmesi: Sürgün Mağarası 2. katında bulunan General(Patron) i keserek ya da Beran-Setaou(Patron) yu keserek elde edebilirsiniz. 

Verilen Ödüller: 

*1100 HP / 140 Savunma / 60 Saldırı Değeri

(Yukarıdaki kalıcı bonuslardan birini seçmelisiniz. Kendinizi hangi yönden eksik hissediyorsanız onu seçmekte yarar olacaktır. Genel olarak HP seçilmektedir ancak hasarınızı artırmak için saldırı değeri de seçilebilir.)

 

*Seon-Pyeong görevlerinde eğer Şaman veya Sura iseniz hasarınız yüksek olduğu için ikisini de HP bonusu seçmenizi öneririm.

Eğer bir Zihinsel Savaşçı iseniz birini Saldırı bonusu diğerini HP bonusu olarak seçmenizde yarar olacaktır. Bedenselseniz ikisini de HP bonus seçebilirsiniz.

Eğer bir Yakın Dövüşçü Ninja iseniz biri HP diğeri Saldırı bonusu, eğer tabiri caizse Okçu iseniz ikisini de HP bonusu seçmek yararınıza olur.

Agresif bir Lycan'e sahip olmak isterseniz ikisini de Saldırı bonusu alabilirsiniz. Ancak tavsiyem bu konu üzerine deneyim sağlamış kişilere danışmaktır.

(Yukarıdaki seçimler kişisel görüşlerimi ve bazı deneyim sahiplerinin görüşleridir. Eğer bunların yararını görmek için sitemizde bulunan bazı Pvp Serverler aracılığı ile tecrübe kazanarak kendi gözleminizin daha tatmin edecek yanı olduğunu unutmayın.)

Umarım yazım size yardımcı olmuştur. Belirtmek istediğiniz herhangi bir kısım ya da durum varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Verdiğiniz nesnelerin geçmesi dileğiyle, keyifli oyunlar wink

Ekleyen: lakes      Tarih: 30.11.2018      Okunma: 51786
Yorumlar

Mt2 Pvp Serverlar

Her gün gelişen ve değişen pvp serverler furyasında ePvpServerler ile isteğinize göre en iyi emek serverler, wslik pvp serverler, zor pvp serverler ve orta pvp serverleri takip edin.
En yeni metin2 pvp serverlerden habersiz kalmayın!

Metin2 Pvp Serverler Listesi

ePvpServerler; sıradanlaşmış listeleme yöntemlerinin aksine pvp serverleri listelerken görüntülenme, tıklanma ve daha birkaç kriteri baz alarak yapmaktadır. Böylece daima aktif ve popüler pvp serverleri sizlere ulaştırmaktadır. Aynı zamanda düzenli aralıklar ile kontrol ve sıfırlamalar yapıp kapanmış ya da popülerliğini yitirmiş serverleri yayından kaldırarak her zaman güncel ve en iyi pvp serverleri sizlere sunmaktadır.

Gizlilik | Kullanım Şartları | İletişim