Şeytan Katakombu Rehberi / Azrail Nasıl Kesilir

Şeytan Katakombu toplam 7 aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalara ulaşmadan önce gereken şartları ve yapılması gerekenleri unutmamak gerekir:

 • 75. Seviye veya üzeri olmanız gerekir.
 • Şeytan Kulesi'ni tamamlamalısınız. (Lusifer'i - eski deyimle Azrail- öldürmeniz gerekir)
 • Şeytan Katakombu'na girmeden önce bir grup kurmanız gerekir.
 • Küçülen Kafa  bulunması gerekmektedir. (Katakomb'da 2. bölgeden 3. bölgeye geçiş için)

Dikkat Etmeniz Gerekenler:

 • İçeri girdikten sonra 1 saatlik süreniz bulunmaktadır. Oyalanmamaya dikkat edin.
 • Dışarı çıktığınızda tekrar girebilme süreniz 30 dakikadır.
 • Efsun olarak Şeytanlara Karşı ve Ölümsüzlere Karşı tercih ediniz. Karşı koyacağınız element Karanlık olduğu için Karanlık Tılsım işinize yarayacaktır. 

 

Aşama 1:

Katakomb 1. Aşama Haritası

İlk aşamada yapmanız gereken haritada bulunan slotları keserek Ruh Kristali Anahtarı'nı  düşürmeniz gerekir. Unutmayın anahtarı aldığınız takdirde 3 dakikalık kaybolma süresine kadar (bu süre başka serverlerde farklılık gösterebilir) Varış Noktasına ulaşmanız gerekmektedir. Ulaştığınızda NPC işlevi olan Kud Heykeli'ne anahtarı teslim etmelisiniz.

Kud Heykeli

 

Aşama 2:

Katakomb 2. Aşama Haritası

Lanet Kapısı aşaması bölümü her ne kadar da can sıksa kırılması gereken engeller vardır.

Sonuçta zafere ulaşacak yollarda kapılar engel oluyorsa kırın. (LaKeS) 

Lanet Kapıları bölümü karıştırılan bölümdür. Burada slotları kesmeniz bir işinize yaramaz. Kapıların zehirlenme ihtimalleri işinize yarayabilir. Kapılar için size iki adet tüyo tüyo verebilirim:

 1. Gidiş yolunuz sağ ile başlayarak sol - sağ - sol - sağ...... kombinasyonlarını uygulayarak doğru yolu bulabilirsiniz.
 2. Eğer şaşırdığınız takdirde kapıların önünde taş olan kapılarla karşılaşıyorsanız doğru yolda olmadığınızı gösterir. Önünde taş bulunmayaları kesmeniz sizi doğru yola götürecektir.

Varış Noktasında ulaştığınız bir diğer NPC olan Kaplumbağa Kayalığı sizi karşılayacaktır. Bir diğer aşamaya geçmek için tıkladığınızda sizden isteği olan Küçülen Kafa'yı  isteyecektir. Küçülen Kafa'yı Lusifer'den, Nesne Market'ten ya da ticaret yoluyla elde edebilirsiniz.

Kaplumbağa Kayalığı

 

Aşama 3:

Katakomb 3. Aşama Haritası

Burada sizi 7 adet Misilleme Metni bekliyor olacak. Ancak içlerinden 1'i sizi bir sonraki aşamaya yöneltecektir. İçerisinden çıkacak iblislerle baş etmen gerekir. Kralıyla bile.

 Misilleme Metini (Seviye: 85)

 

Aşama 4:

Katakomb 4. Aşama Haritası

Canınızı en çok sıkacak hatta gelmenize pişman olduğunuz aşama bu desem doğru olur herhalde. Portal aşaması kombinasyonları olan bir aşamadır. Kombinasyonları ezberlenmesi ne kadar zor olsa bile bunları paylaşacağım:

 1. Kombinasyon

 2. Kombinasyon

 3. Kombinasyon

 4. Kombinasyon

 5. Kombinasyon

Kombinasyonların belli başlı şartları yoktur. Sistem otomatik bu kombinasyonlardan birini seçer. Bu seçimleri ezberlenmekte zorlanıyorsanız size ufak ama zamandan tasarruf edecek ipucuları sıralamak boynumuzun borcu:

 • Başlama Noktasından dümdüz ilerlediğiniz ilk geçeceğiniz portal  %60 olasılıkla doğru yol demektir. 
 • Sürekli geçtiğiniz portallar sizi aynı nokta veya noktalarda döndürüyorsa farklı portallar deneyin.
 • Girdiğiniz portallardaki, geçtiğiniz yollardaki bazı şekil ve ifadeler sizin o yolları denediğinizi ve o portallardan geçtiğinizin kanıtı olabilir. Kısa süreli olarak onları hafızanızda tutmanız işinizi kolaylaştırabilir.

Doğru yolu bulduysanız eğer sizi geniş bir alana ışınlayacaktır. Oradan karşınızda bulunan merdivenleri çıkarak Runik Direği'ne tıklayarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Dikkatli olmanızda fayda olacaktır çünkü bundan sonra sizleri sürekli BOSS (Patronlar) karşılayacaktır.

 

Aşama 5:

Katakomb 5. Aşama Haritası

Burada yapmanız gereken 5 bölgeden birinde bulunan Tartaros'un (Boss) kendisinden Surat Totemi'ni  elde ederek Varış Noktasında bulunan Dikilitaş'a totemi teslim etmelisiniz. Size tavsiyem elinizden geldiğince bulunan slotlara sataşmamanız. Aksi takdirde işinizi hayli zorlaştırabilirler. Ayrıca Tartaros'u da hafife almayınız.

 Dikilitaş

 

Tartaros (Patron)

Seviye: 89

Yanındakiler: 4 Cehennem Katliyamcısı

Düşebilecekler: Siyah Çelik Zırh, Kara Büyü Zırhı, Siyah Rüzgar Takımı, Siyah Elbise, Ruhtaşı

 

Aşama 6:

Katakomb 6. Aşama Haritası

Patronlar konvoyumuza bu aşamada Kharoon (Boss) ile devam edeceğiz. Kendileri bu bölgenin efendisidir ve Dr.House'nin baş yardımcılarının baş tacıdır. Son aşamaya ulaşmak için buradaki slotlarla birlikte Patronu devirmeniz gerekmektedir. Tabi biraz canınızı yaktığı gibi sıkabilir de...

Kharoon (Patron)

Seviye: 91

Yanındakiler: 3 Erebus, 3 Cehennem Katliyamcısı

Düşebilecekler: Titan Kalkanı, Ruhtaşı

 

Aşama 7:

Katakomb 7. Aşama Haritası

İşte şimdi hedeflediğimiz yerdeyiz. Büyük Patron Dr.House namı diğer Azrail'in hakim olduğu odadayız. Bu aşamada öncelikle sizi rahatsız edecek olan slotları temizleyiniz. Tabi süreniz hala işlendiğini unutmayınız. Ondan sonra size Azrail ile büyük bir düello keyfi sürmek kalıyor.

Dikkat:

 • Azrail size yarını yokmuş gibi vurabilir. Onun için yapacağınız fedakarlıkları gözden geçirmelisiniz. Birkaç şebnem hiç fena olmaz sanırım.
 • Patron zehirlenmekten hoşlanmadığını biliyoruz. Size tavsiyem hasarınıza göre azami cana indirdiğiniz takdirde onu zehirlemelisiniz. Yoksa kesmek bir hayli sizi uğraştıracaktır.
 • Ölümsüz, Şeytan. Karanlık Tılsımı bu patronun canını sıkacaktır. 
 • Envanterinizde mevcutsa ya da süreli olarak hesabınıza aktif konumdaysa Hırsızın Eldiveni kullanmayı esirgemeyin. Bu yoldan eli boş dönmek eminim ki isteyeceğiniz son şeydir.

 

Azrail -Dr.House- (Patron)

Seviye: 91

Sınıf: 5

Yanındakiler: 3 Cehennem Katliyamcısı, 3 Cehennem Katliyamcısı

Düşebilecekler: 

 • Titan Kalkanı 
 • Ruh Kristali Bilezik 
 • Ruh Kristali Kolye 
 • Ruh Kristali Küpe 
 • Liderin Notları ve Liderin Ruhtaşı (90 Seviye Biyolog Görevi) 
 • Azrailin Sandığı

(Azrail Sandığı'nın İçerisinden Çıkabilecekler):

 • Nesne: Kırmızı İksir (O) x200, Mavi İksir (O) x200, Kırmızı İksir (B) x200, Mavi İksir (B) x200
 • Zırh: Siyah Çelik Zırh, Kara Büyü Zırh, Siyah Rüzgar Takımı, Siyah Elbise, Gecegölgesi Zırhı
 • Silah: Mavi Ejderha Yayı, Şeytani Pala, Azap Kılıcı, Yarı İnsan Kılıç, Siam Bıçağı, Mutluluk Yelpazesi
 • Aksesuar: Ruh Kristal Aksesuarları (Kolye/Küpe/Bilezik), Cennetin Gözü Aksesuarları (Kolye/Küpe/Bilezik)
 • Kalkan-Kask: Titan Kalkanı, Ork Kapşonu, Korku Maskesi, Boynuzlu Kask, Kardinal Şapkası, Gök Miğferi
 • Diğer: Ruhtaşı, Beran-Setaou Ruhtaşı, Liderin Notları

*Azrail'den ve Azrail Sandığı'ndan elde edebileceğiniz itemler TR sunucusuna baz alınarak yazılmıştır. PvP serverlerde ise değişim gösterdiğini unutmayınız. Özel Map olduğundan ve zahmetli sürecinden dolayı elde edilecek değerli itemler bulundurabilir.*

 

Bu zorlu yolculukta sizlere katkımız olmuştur umarım. Eksik ya da hatalı bulduğunuz noktaları yorumda belirtebilirsiniz. Ayrıyeten istediğiniz herhangi bir yazı önerisi varsa onları da tavsiye ederseniz çok memnun olurum. 

 

Dediğimiz üzere; Hepinize Azo'da bol şanslar devil

Ekleyen: lakes      Tarih: 27.03.2019      Okunma: 42797
Yorumlar

Mt2 Pvp Serverlar

Her gün gelişen ve değişen pvp serverler furyasında ePvpServerler ile isteğinize göre en iyi emek serverler, wslik pvp serverler, zor pvp serverler ve orta pvp serverleri takip edin.
En yeni metin2 pvp serverlerden habersiz kalmayın!

Metin2 Pvp Serverler Listesi

ePvpServerler; sıradanlaşmış listeleme yöntemlerinin aksine pvp serverleri listelerken görüntülenme, tıklanma ve daha birkaç kriteri baz alarak yapmaktadır. Böylece daima aktif ve popüler pvp serverleri sizlere ulaştırmaktadır. Aynı zamanda düzenli aralıklar ile kontrol ve sıfırlamalar yapıp kapanmış ya da popülerliğini yitirmiş serverleri yayından kaldırarak her zaman güncel ve en iyi pvp serverleri sizlere sunmaktadır.

Gizlilik | Kullanım Şartları | İletişim