Hisar Mt2

Pvp Serverlerde 6 Hesap Güvenliği Tavsiyesi

İnsanın en çok zoruna giden emeğinin çalınmasıdır. Günlerce oynarsın karakterini geliştirirsin tam tadını çıkartacağın zamanın eşiğinde ansızın bir olay yaşarsın ve tüm emeklerin boşa gitmiş. Hesabın soyulmuş, çalınmış veya her ne derseniz. Sonuç değişmeyecek nasıl olsa! Peki bu durumu yaşamamak için neler yapılmalı?

Tahmin Edilebilir Şifreler Kullanmayın

Kullanıcı adınız, ardışık sayılar veya kullanımı sıradanlaşmış şifrelerden uzak durun. Hatta kendinize oyunlar için algoritmik bir şifre de oluşturabilirsiniz. Örneğin Karluk Mt2'de oynayacaksınız. - 65 250 server +6000 online ile açıldı tavsiyemdir - Kullanıcı adınızı benben koydunuz şifreniz için benben.karluk-{rastgele 2 rakam}+ gibi hatırlayabileceğiniz karışık şifreler koyun. Özel karakterler kullanmayı da tercih edebilirsiniz. [ @ é ! # $ ] gibi gibi...

Her Serverde Aynı Şifreleri Kullanmayın

Evet, her ne kadar veri tabanında şifreli olarak barındırılsa da çözülemeyecek değil. Belki o oyunun sahibi etik olarak bunu kullanmayacak veya bilgisi yeterli gelmeyecek olsa da kötü niyetli kişiler tarafından oyun üzerine yapılan saldırılar sonucunda verileriniz açığa çıkabilir. Olmaz demeden önce bugünlerde Google, Facebook bile hacklenebiliyor hatırlatayım istedim :)

Program veya Dosya alışverişinde Bulunmayın

Oyunda tanıştınız birlikte oynuyorsunuz, eğleniyorsunuz. Çok güzel ancak birisi size her ne sebeple olursa olsun program veya dosya göndermek isterse nazikçe reddedin. Bu metodlarla keylogger veya hesabı kilitleyen işlemler yapmak çok basit. Herkes yapacak diye bir şey yok ama bilmek ve bilinçlenmekte fayda var.

Kupon & Hediye Sitelerine İD ve Şifrenizi Girmeyin

En çok oyunların facebook sayfalarında görülür. Oyun sitesinin değişik uzantısına kurulmuş asıl sitenin birebir kopyalanmış halidir. Sizden id ve şifrenizle giriş yaptığınızda hediyenizi alabileceğinizi söyler ama asla öyle olmaz. Asıl hediyeyi alan onlardır. Hediyeyse id ve şifreniz :)

Hem şöyle bir düşündüğümüzde oyunda etkinlik olduğunu varsayarsak bunu kendi facebook sayfalarından duyurmazlar mıydı? neden yorumlara flood yapma ihtiyacı duysunlar?

GM'ler İD & Şifre İstemez!

En büyük sorunlarımızdan birisi bu. Her ne kadar özellikle belirtilse de bu durumu tamamen aşabilmiş değiliz. Yetkililer bir işlem yapmak istediklerinde yönetim panelinden şifre ihtiyacı duymadan hesap ayrıntılarını, hatta itemlerini bile görebilmektedir.

Her Oyuna Kayıt Olmayın ve İndirmeyin

Günümüzde pvp server kurmak çok kolaylaştı. Her server kuranın yeterli donanıma ve bilgiye sahip olduğunu düşünmeyin. Bilişimler üzerinden sunucu açanların büyük çoğunluğu yeterli bilgiye sahip olmadığı için bu yolu seçmektedir.

Güvenlik ile ne alakası var diyebilirsiniz. Şöyle düşünün: Silah kullanmayı bilmeyen bir polis veya asker sizi ne kadar koruyabilir? Güvenliğinizi nasıl sağlayabilir?

Birde madalyonun diğer yüzü var ki server sahibi direkt olarak pack dosyaları içerisine zararlı programlar yerleştirebilir ve oynadığınız diğer oyunlarınızda ki hesaplarınıza göz dikmiş olabilir.

Birçok GM olayları takip edebildiklerini söylese de düşük sunucu özellikleri nedeniyle birçok oyunda log (kayıt tutma) kapalıdır. Kimse sizi sizden daha iyi koruyamaz!

Ekleyen: dentrimal      Tarih: 20.10.2018      Okunma: 1078
Yorumlar

Mt2 Pvp Serverlar

Her gün gelişen ve değişen pvp serverler furyasında ePvpServerler ile isteğinize göre en iyi emek serverler, wslik pvp serverler, zor pvp serverler ve orta pvp serverleri takip edin.
En yeni metin2 pvp serverlerden habersiz kalmayın!

Metin2 Pvp Serverler Listesi

ePvpServerler; sıradanlaşmış listeleme yöntemlerinin aksine pvp serverleri listelerken görüntülenme, tıklanma ve daha birkaç kriteri baz alarak yapmaktadır. Böylece daima aktif ve popüler pvp serverleri sizlere ulaştırmaktadır. Aynı zamanda düzenli aralıklar ile kontrol ve sıfırlamalar yapıp kapanmış ya da popülerliğini yitirmiş serverleri yayından kaldırarak her zaman güncel ve en iyi pvp serverleri sizlere sunmaktadır.

Gizlilik | Kullanım Şartları | İletişim