Hisar Mt2

Navicat ile Pvpde Toplu Güncelleme Yapmak

Pvp serverinizde bazı genel değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz ancak değiştirilmesi gereken alanların çokluğu sizleri korkutabilir. Bu durumda Query yani Sorgu işlemleri ile birtakım işlemleri daha hızlı yapabilirsiniz.

İşte o işlemlerden bazıları:

Önce Navicata bağlanın ve player tablosunu açın. Aşağıdaki gibi önce Queries ardından New Query'e tıklayın. Karşınıza sorguları yazabileceğiniz bir ekran gelecektir.

 

metin2 navicat player tablosu query ekranı

 

İtemlerin Satışında 0 Gold Vermesini Ayarlama

UPDATE player.item_proto SET shop_buy_price=0

yazın ve yeşil Run butonuna tıklayın. Altta bir message panosu çıkacak ve etkilenen satır sayısı ile işlem süresini gösterecektir. Tabloya geçtiğinizde ilgili tüm satırların güncellendiğini görebilirsiniz.

 

Canavarların Hplerini Artırma

UPDATE player.mob_proto SET max_hp+=1000

Oyundaki tüm canavarların hpsini 1k artırdık. Daha farklı artırmak isterseniz 1000 kısmını isteğinize göre güncelleyiniz.

 

Canavarlardan Düşen Gold Oranını Artırma

UPDATE player.mob_proto SET gold_min+=5000 && gold_max+=5000

Oyundaki tüm canavarlardan düşen minimum ve maksimum gold oranlarını 5000 artırdık. Yani bir cavanardan 2k ile 5k arası gold düşüyorsa artık 7k ile 10k arasında gold düşecektir.

 

Canavarların Verdiği Expi Değiştirme

UPDATE player.mob_proto SET exp+=100

Oyundaki tüm canavarların verdiği exp değerini 100 oranında artırdık. Zor bir server yapısı oluşturmak ve verdiği exp değerini düşürmek istiyorsanız exp-=100 gibi bir kullanım yapabilirsiniz.

Bu verdiğimiz işlemlerde sabit bir değer üzerinden örneklendirdik. Sabit bir değer olarak değil de canavarların değerlerini yüzdesel (%) olarak artırmak veya azaltmak istiyorsanız şu örneklerimizi inceleyin:

UPDATE player.mob_proto SET max_hp+=max_hp*0.25

Canavarların hp değerini %25 oranında artırdık

 

UPDATE player.mob_proto SET gold_min+=gold_min*0.5 && gold_max+=gold_max*0.5

Canavarlardan düşen minimum ve maksimum yang oranını %50 oranında artırdık

 

UPDATE player.mob_proto SET exp+=exp*0.25

Canavarların verdiği expi %25 oranında artırdık.

Bu değerleri artırmak yerine azaltmak istiyorsanız eşittir (=) ifadesinin solundaki artı (+) işaretini eksi (-) ile değiştirin

 

Şartlı Güncelleme Yapma

Şartlı güncellemeden kastım örneğin oyununuz 1-105 olsun. Oyununuzda 75 levele kadar kolay kasılmasını daha sonra kasılmanın daha zor olmasını isteyebilirsiniz. Bu durumda oyunculara ayrı ayrı droplar açamayacağız için canavarların verdiği exp oranını düşürmek mantıklı bir hareket olacaktır.

Örneğin leveli 75 ve üzeri olan canavarların verdiği exp oranını düşürmek için:

UPDATE player.mob_proto SET exp-=exp*0.25 WHERE level >= 75

Bu kod bloğumuzu çalıştırdığımızda leveli 75 ve üzeri olan tüm canavarların verdiği exp oranını %25 değerinde azalttık. Verdiği exp değerini daha fazla düşürmek istiyorsanız 0.25 değerini artırın. Daha yüksek level slotların expini düşürmek istiyorsanız 75 leveli güncelleyin.

Aklınıza takılanları yorum kısmında sorabilirsiniz

Ekleyen: dentrimal      Tarih: 08.02.2019      Okunma: 1574
Yorumlar

Mt2 Pvp Serverlar

Her gün gelişen ve değişen pvp serverler furyasında ePvpServerler ile isteğinize göre en iyi emek serverler, wslik pvp serverler, zor pvp serverler ve orta pvp serverleri takip edin.
En yeni metin2 pvp serverlerden habersiz kalmayın!

Metin2 Pvp Serverler Listesi

ePvpServerler; sıradanlaşmış listeleme yöntemlerinin aksine pvp serverleri listelerken görüntülenme, tıklanma ve daha birkaç kriteri baz alarak yapmaktadır. Böylece daima aktif ve popüler pvp serverleri sizlere ulaştırmaktadır. Aynı zamanda düzenli aralıklar ile kontrol ve sıfırlamalar yapıp kapanmış ya da popülerliğini yitirmiş serverleri yayından kaldırarak her zaman güncel ve en iyi pvp serverleri sizlere sunmaktadır.

Gizlilik | Kullanım Şartları | İletişim