Hisar Mt2

Metin2 Metin Taşları Rehberi

Konu başlığından anlayacağınız üzere Metin2 üzerinde 5 levelden başlayıp 90 levellere ulaşan metin taşları hakkında kısa bilgiler ve size kişisel önerilerimi sunacağım. Metin2 oyununun temelini oluşturan, hikayesinde bereketli topraklar üzerinde dehşet saçan ve içindeki kötü ruhlardan beslenen canavarları barındıran büyülü taşlardır. Ama bizim ona bakış açımız sürpriz yumurta şeklindedir :)

Fazla uzatmadan başlarda sıkıcı olmaması adına ruhtaşı düşüren metinlerden başlamak istiyorum. Üzüntü (5. Seviye), Dövüş (10. Seviye), Savaş (15. Seviye), Hırs (20. Seviye), Siyah (25. Seviye), Karanlık (30. Seviye), Kıskançlık (35. Seviye) Metinleri klasik olarak Beceri Kitapları, seviyelerine uygun silah, zırh, takılar ve zırh - silah taşları barındırmaktadır.

Not: Eğer beceri kitabına önem veriyorsanız levelinize uygun olan Metin taşlarına yoğunlaşın. Metine uygunluk olarak +10 ve -10 şeklinde diyebilirim. Ama yinede seviyenize en yakın Metin Taşı kesmek daha faydalı olacaktır.

Aşağıya düşük levelden yüksek levele sıraladım. 5 - 35. seviye metinlerinin sadece görsellerini koyacağım. 

\\\\\\\\\\\\   \\\\\\\\\\\\   \\\\\\\\\\\\ 

       (Üzüntü Metini)                                (Dövüş Metini)                             (Savaş Metini)

\\\\\\\\\\\\   \\\\\\\\\\\\   \\\\\\\\\\\\

           (Hırs Metini)                                (Siyah Metin)                               (Karanlık Metin)  

                                                     \\\\\\\\\\\\

                                                              (Kıskançlık Metini)

Bilgi: Gözlem bandı olarak tabir edilen skil puanını bir kere düşürüp erken seviyede Master açmak için kullanılan itemler 25. Seviye (Siyah Metin) ile düşme şansına sahiptir.

 

Ruh Metini

\\\\\\\\\

Seviye: 40 

Bulunduğu Yerler: Yongbi Çölü

İçinden Düşebilecekler: Ruhtaşı, 40 Level Silahlar, 42 Level Zırhlar, Beceri Kitapları, Zırh ve Silah Taşları vs.

Tavsiye NotuKişisel olarak gidip aradığım metinler arasında değil. Sadece Yongbi Çölünde bulunup Seungryong Vadisi'ne ait görünsede böyle geniş bir haritada özel çaba harcamaya değmez sanırım. Yine de tercih sizin.

 

Gölge Metini

\\\\\\\\\

Seviye: 45

Bulunduğu Yerler: Seungryong Vadisi, Yongbi Çölü

İçinden Düşebilecekler: Ruhtaşı, 40 - 45 Level Silahlar, 42 Level Zırhlar, Beceri Kitapları, Zırh ve Silah Taşları vs.

Tavsiye Notu45 seviyelerde kesilmesi en güzel ve verimli metinlerden biri. At zırhlama görevlerinde, Yılan ve Akrep Okçuların bolca bulunduğu bir metin olarak, yardımcınız olabilir. Ruhtaşı düşme oranı seviyenize uygun olarak ihtimal olarak yüksek. Bu metinden Seungryong Vadisi'nin ortalarında ve Yongbi Çölünün birçok alanında bulma ihtimaliniz yüksek. Ama Çöl Haydutları başınıza bela olabilir :)

 

Dayanıklılık Metini

\\\\\\\\

Seviye: 50

Bulunduğu Yerler: Yongbi Çölü, Şeytan Kulesi, Sohan Dağı

İçinden Düşebilecekler: Ruhtaşı, 45 - 60 Level Silahlar, 42 Level Zırhlar, Beceri Kitapları, Zırh ve Silah Taşları vs.

Tavsiye Notu: Kesilme açısından biraz zor olan ve yeterince verimli olmayan metinlerden biri. + basma itemleri olarak slotları kullanmak istiyorsanız tercihiniz olabilir. Ancak Ruhtaşı veya Beceri Kitabı olarak içinden düşecekler önemliyse tavsiye etmem zor. Kişisel tercihiniz de önemli. Eğer bir Zihinsel karakterseniz slotlardan alacağınız yavaşlatma sizi hareket ettiremeyecek kadar etkili olabilir :)

 

Şeytan Metini

\\\\\\\\

Seviye: 55

Bulunduğu Yerler: Sohan Dağı, Şeytan Kulesi

İçinden Düşebilecekler: Ruhtaşı, 55 Level Silahlar, 54 Level Şaman Zırhı, Beceri Kitapları, Zırh ve Silah Taşları vs.

Tavsiye NotuEğer 50 - 60 arası seviyedeyseniz bu metin ruhtaşı düşürmeniz açısından tavsiye edecileceğim metinlerde 1. sırada yer almaktadır. Kesim olarak fazla zorlanmayaksınız. Şeytan kulesinden ziyade Sohan Dağı'nın orta kısımlarında aramanızda fayda var. 

 

Lanet Metini

\\\\\\\\

Seviye: 60

Bulunduğu Yerler: Şeytan Kulesi

İçinden Düşebilecekler: Ruhtaşı, 60 Level Silahlar, Beceri Kitapları vs.

Tavsiye NotuAçıkçası sadece mühür katına giderken bir metinden verim alınan ve Ruhtaşı düşerse şanslı olduğunuzu hissettiğiniz bir andır. Ta ki hemen almakta fayda var zira ışınlanırsanız şans bir anda büyük bir bahtsızlığa dönüşebilir. Metinden daha çok içinden çıkan slotlardan verim alabilirsiniz. + basma itemleri ve 60 Level kaskları bu slotlardan düşme şansı var.

 

Ölüm Metini

\\\\\\\

Seviye: 65

Bulunduğu Yerler: Sohan Dağı, Şeytan Kulesi

İçinden Düşebilecekler: Ruhtaşı, 55 Level Silahlar, 41 Level Kasklar, Beceri Kitapları, Zırh ve Silah Taşları vs.

Tavsiye NotuŞeytan Kulesinde ganimet olan, Sohan Dağı'nda bulmak için baya bir yol katedilen metin olarak bilinir. Kesimi çıkan Golemlerle biraz uğraştırıcı olabilir. Şeytan Metini ve Katil Metini kadar verimli olmasa da fena değil diyebiliriz. Bazı görevler ve + basma eşyaları için ideal olabilir.

 

Katil Metini

\\\\\\\

Seviye: 70

Bulunduğu Yerler: Doyyumhwaji (Ateş Diyarı), Şeytan Kulesi

İçinden Düşebilecekler: Ruhtaşı, 60 Level Silahlar, Beceri Kitapları, Zırh ve Silah Taşları vs.

Tavsiye NotuSırf bu Metinden verim alabilmek için uzun zamandır 70 Level olarak kaldığım doğrudur. Ruhtaşı düşme oranı, Ateş Diyarı'nda 4 bölgede bulunması ve kesimi bakımından oldukça zevk aldığım metinlerin başında yer alır. Eğer 70 Level civarındaysanız bu Metini öncelik sırasına koyun. Kuleye gidip Katil katı olarak tabir edilen katta Büyülü Silahların velinimeti desek yanlış olmaz herhalde :)

 

Pung-Ma

\\\\\\\

Seviye: 75

Bulunduğu Yerler: Devler Diyarı (Yılan Vadisi), Lungsam (Hayalet Ormanı)

İçinden Düşebilecekler:Ruhtaşı, 61 Level Zırhlar, 65 Level Silahlar vs.

Tavsiye NotuRuhtaşı düşmesi açısından ve kesim açısından hiç hoşlanmadığım metinlerden biridir. Kesimi çok bekleten ve içinden çıkanların tatmin etmeyen bir metin tarihinde - notu veriyorum. Ruhtaşı için bununla uğraşana helal olsun derim :)

 

Ma-An

\\\\\\

Seviye: 80

Bulunduğu Yerler: Devler Diyarı (Yılan Vadisi), Lungsam (Hayalet Ormanı)

İçinden Düşebilecekler: Ruhtaşı, 80 Level Savaşçı Kaskı, 65 Level Silahlar vs.

Tavsiye NotuPung-Ma Metni'nin 5 seviye büyüğü. Aynı düşüncelere sahip metinlerden biri. Ancak bu metin için bir farklı bir yanı var. Biyolog görevlerinden Zelkova Dalı için verimli bir yanı olabilir. O kadar da kötü gelmiyor kulağa öyle değil mi? Hem ruhtaşı düşerse de fena olmaz :)

 

Tu-Young

\\\\\\

Seviye: 85

Bulunduğu Yerler: Kızıl Orman

İçinden Düşebilecekler: Ruhtaşı, Kutsama Kağıdı, Tecrübe Yüzüğü, Hırsızın Eldiveni, 61 Level Zırhlar, 65 Level Silahlar vs.

Tavsiye NotuResmen ganimet olan bu metin benim için içinden en önemli item olarak Hırsızın Eldivenini bulunduruyor. Bu itemle ruhtaşı düşme şansını artırabilirsiniz. Yerlerini aklınıza kazırsanız hem zevk alacaksınız ne kadar zorlansanız dahi. Ancak yine de Ruhtaşı taşı bakımından Katil Metni favorim. Burada Hırsızın Eldiveni düşürün, Katil Metini'nde ruhtaşı :)

 

Jeon-Un

\\\\\\

Seviye: 90

Bulunduğu Yerler: Kızıl Orman

İçinden Düşebilecekler: Ruhtaşı, Kutsama Kağıdı, Tecrübe Yüzüğü, Hırsızın Eldiveni, 61 Level Zırhlar, 65 Level Silahlar (Partizan, Muharebe, Ejderha Bıçağı, Hortlak Dişi vs.), Beceri Kitapları vs.

Tavsiye NotuMetin2 tarihindeki en verimli metinlerinden olan Jeon-Un, içinden çıkacaklar birçok kişinin ulaşmak istediği itemler. Ancak şuna dikkat edin bulunduğu yerler pek tekin değil. Çevresindeki slotlar peşinizi bırakmayarak sizi hayli bir zorlayabilir, tabi Büyülü Silah değilseniz :)

 

Ek olarak: Yazımızda bu metinleri öncelikli tuttum. Eğer istediğiniz herhangi bir metin ya da metinler için yorum olarak belirtirseniz size yardımcı olabilecek ek rehber şeklinde araştırma ve deneyimleri aktarabilirim. Öncelikli olarak bunları tuttum. Tabi Pvp Serverler olmak üzere baya farklı metin olabilir ama onlar farklı amaçlarla yapıldığı için ortak rehber içine koyamayız. 

Mavi Ejderha Odası'ndaki metinlere (Dağ, Kimsesizlik, Kibir, İntikam) yer vermememin sebebi onların amacı Beran-Setaou adlı güç vermekle yükümlü olduğu için bunları kesmekteki sebep tabiki item değil patronun gücünü azaltmak. Ama Ruhtaşı atıyor söylemedi demeyin :)

Umarım bu yazı size yardımcı olabilmiştir. Yorum ve önerileriniz varsa belirtmenizi rica ediyorum. Metinleri bulmak ve kesmek için bol şans. Bir de içinden çıkanların sizi tatmin etmesi dileğiyle :)

Ekleyen: lakes      Tarih: 14.10.2018      Okunma: 7718
Yorumlar

Mt2 Pvp Serverlar

Her gün gelişen ve değişen pvp serverler furyasında ePvpServerler ile isteğinize göre en iyi emek serverler, wslik pvp serverler, zor pvp serverler ve orta pvp serverleri takip edin.
En yeni metin2 pvp serverlerden habersiz kalmayın!

Metin2 Pvp Serverler Listesi

ePvpServerler; sıradanlaşmış listeleme yöntemlerinin aksine pvp serverleri listelerken görüntülenme, tıklanma ve daha birkaç kriteri baz alarak yapmaktadır. Böylece daima aktif ve popüler pvp serverleri sizlere ulaştırmaktadır. Aynı zamanda düzenli aralıklar ile kontrol ve sıfırlamalar yapıp kapanmış ya da popülerliğini yitirmiş serverleri yayından kaldırarak her zaman güncel ve en iyi pvp serverleri sizlere sunmaktadır.

Gizlilik | Kullanım Şartları | İletişim