Metin2 Hangi Peti Kullanmak Gerekir?

Metin2 dünyasına büyük bir katkı yapan pet sistemi ve bunun getirdiği bazı soru işaretleri ile hep karşı kaşıyayız. Aklımızda birtakım Hangi peti kullanmalıyız?, Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?, Şimdi bunu kasarsam ya ileride işime yaramazsa? gibi sorularla hep karşılaştık. Bunlara açıklık getirmek için bu yazımızda elimizden geldiğince dikkat etmeniz gereken 4 noktadan bahsedeceğiz:

  • Petin Beceri Sayısı
  • Petin Yaşam Süresi
  • Petin Oranları
  • Petin Oran Artışları

 

Petin Beceri Sayısı

Peti kuluçkadan çıkardığınızda ilk dikkat etmeniz gereken petin kaç adet beceri slotuna sahip olduğuna dikkat etmelisiniz. Minimum 0 ve maksimum 3 beceri açık şekilde olabilir. Kastığınız pet cesur seviyeye geldiğinde geliştireceğiniz yeteneklerle birlikte size katkısı önemli derecede yüksektir. 

\\\\

Yukarıda gözüktüğü üzere bütün beceriler kapalıdır. Herhangi şekilde açılma ya da kapatma gibi bir durum söz konusu değildir. Pet nasılsa beceriler o sayıda kalacaktır. Geliştirme ya da eğitim verme gibi durumlarla beceri slotu açılamaz. 

\\\\ Kapalı Slot 

\\\\ Açık Slot                         

Genelde Maymun ve Örümcek petlerinde zor da olsa Max. 2 beceri slotu açık olur. Beceri sayısı konusunda en çok tercih edilen pet Razador ve Meleydir. Tabi tercih sizin. İsterseniz 2 beceri slotlu pet de kullanabilirsiniz ama diğer 3 becerili petli karakterlere karşı bir yanınızın eksik olacağını unutmayın.

 

Petin Yaşam Süresi


\\\\

Pet kuluçkadan çıkınca belli bir yaşam süresine sahiptir. Tabi onu hayatta tutmak için süre azaldıkça protein maması yedirebilirsiniz. Ancak petin kuluçkadan çıktıktan sonra sahip olacaği yaşam süresi önemlidir. Çünkü kalıcı olarak en yüksek o süreye kadar dayanabilecektir. Genel olarak oyun en üst 30 gün gösterse de oyunu şu zamana kadar en yüksek 14 gün yaşam süresine sahip pet gözükmüştür. 

 

Petin Oranları

\\\\

(Panel için örnek bir görseldir. Oranları baz almayınız.)

Petinizin ilk aşamada sahip olacağı oranlar ve bu oranlar üzerinden düzenli ya da düzensiz bir artış gösterecektir. Oranların yüksek bir pete sahip olmanız ilk adım için önemlidir. Her ne kadar oranlar için Razador seviyesindeki petler söylense de bu oranlar şansa bağlı faktördür. Misal olarak Maymun petine sahip olup yüksek oranlar bulanlar olduğu gibi Razador petine sahip olup düşük oranlarla da karşı karşıya olabilir. Ama yinede Razador pet olarak (her ne kadar pahalı olsa da) favorim diyebilirim. 

 

Petin Oran Artışları

Muhtemelen en kanser nokta ile karşı karşıyayız. Pet her 5 veya 6 seviyede bir (min) 0.1% ya da (max) 0.7% oranlar arasında artış gösterir. Dikkat edilmesi gereken nokta her 5 seviyede bir artması ve yüksek oranda artması önemlidir. Yoksa peti yükseltmek zahmetine girmek boşuna girilmiş bir uğraş olup sizi tatmin etmeyebilir. Artışın illa 0.7 gibi bir orana sahip olması gerekmez sizin için iyi bir orana sahip, üç becerili ve fena bir artışı olmayan pet bile gelişmeyi ve yükselmeyi hakeder. 

Şunu unutmayın ki pet bonus oranlarında;

İyi gelebilir, iyi artış sağlayabilir.

Kötü gelebilir, iyi artış sağlayabilir.

İyi gelebilir, kötü artış sağlayabilir.

Kötü gelebilir, kötü artış sağlayabilir.

Bun seçeneklerinden herhangi biri olacaktır. Nacizane fikrim son seçenek en kötüsü olmak üzere yukarıya doğru seçenekler iyi olanlardır.

Umarım bu konuda yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan herhangi bir durum ya da kendi petiniz için danışmak isterseniz yorumlarda belirtebilirsiniz. 

Keyifli oyunlar wink

\\\

 

 

Ekleyen: lakes      Tarih: 28.11.2018      Okunma: 12869
Yorumlar

Mt2 Pvp Serverlar

Her gün gelişen ve değişen pvp serverler furyasında ePvpServerler ile isteğinize göre en iyi emek serverler, wslik pvp serverler, zor pvp serverler ve orta pvp serverleri takip edin.
En yeni metin2 pvp serverlerden habersiz kalmayın!

Metin2 Pvp Serverler Listesi

ePvpServerler; sıradanlaşmış listeleme yöntemlerinin aksine pvp serverleri listelerken görüntülenme, tıklanma ve daha birkaç kriteri baz alarak yapmaktadır. Böylece daima aktif ve popüler pvp serverleri sizlere ulaştırmaktadır. Aynı zamanda düzenli aralıklar ile kontrol ve sıfırlamalar yapıp kapanmış ya da popülerliğini yitirmiş serverleri yayından kaldırarak her zaman güncel ve en iyi pvp serverleri sizlere sunmaktadır.

Gizlilik | Kullanım Şartları | İletişim